Τετάρτη 01 Μαΐου 2024 -

μετάλλιο

Μ.Τεντόγλου: Αναδείχθηκε κορυφαίος αθλητής των Βαλκανίων για το 2023

Κορυφαίος αθλητής στα Βαλκάνια για 3η διαδοχική χρονιά, αναδείχθηκε ο Έλληνας πρωταθλητής, Μίλτος Τεντόγλου.

Ο κορυφαίος άλτης του κόσμου, νικητής το 2023 στο Ευρωπαϊκό κλειστού και το Παγκόσμιο ανοιχτού έδωσε συνέχεια σε μια λαμπρή καριέρα, στο διάβα της οποίας έχει κατακτήσει όλους τους διαθέσιμους τίτλους των κορυφαίων διοργανώσεων του πλανήτη.

Χρήστος Μάστορας: Η αφιέρωση στον κουμπάρο του Λευτέρη Πετρούνια

Με ένα κείμενο μέσα από τον προσωπικό του τρόπο λογαριασμό στο Instagram συνεχάρη ο Χρήστος Μάστορας τον Λευτέρη Πετρούνια για το χάλκινο μετάλλιο που κέρδισε στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.

Οι δύο άντρες, εκτός από καλοί φίλοι είναι και κουμπάροι, αφού ο τραγουδιστής έχει βαφτίσει τη μεγάλη κόρη του Λευτέρη Πετρούνια και της Βασιλικής Μιλλούση.

Ευρωπαϊκό Μινσκ: Η Κορακάκη πήρε το πιο δύσκολο μετάλλιο της καριέρας της

Κυριολεκτικά με την… ψυχή στο στόμα πέρασε η Άννα Κορακάκη στον χθεσινό τελικό των 10μ. αεροβόλου πιστολιού, αλλά για μια ακόμα φορά επιβεβαίωσε την κλάση της. Η χρυσή Ολυμπιονίκηςστο Ευρωπαϊκό του Μινσκ πάλεψε για την πρώτη θέση του βάθρου με τη Ζοράνα Αρούνοβιτς· τελικά, όμως, η αθλήτρια από τη Σερβία ήταν αυτή που στέφθηκε πρωταθλήτρια με 241,2 βαθμούς.

Το ασημένιο μετάλλιο για την Παπαχρήστου στη Γλασκώβη!

Ασημένιο μετάλλιο για τη Βούλα Παπαχρήστου με άλμα στα 14.50 μέτρα. Στη δεύτερη θέση στο άλμα εις μήκος στην Ευρώπη η Ελληνίδα αθλήτρια. Δεύτερο μετάλλιο για την Ελλάδα στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κλειστού στίβου στη Γλασκώβη. Έχασε το χρυσό από την Ισπανίδα Πελετέιρο, που έκανε ρεκόρ αγώνων.

Νέο χρυσό! Στην κορυφή του βάθρου ο Μακροδημήτρης!

Ο Αριστείδης Μακροδημήτρης «έσπασε» την κακοδαιμονία των χάλκινων ευρωπαϊκών μεταλλίων που έχει κατακτήσει σε πέντε περιπτώσεις από το 2014 έως το 2016, στο Δουβλίνο.

«Ασημένιος» ο Σφαλτός στα 50μ. ελεύθερο του Ευρωπαϊκού!

Ο Γιώργος Σφαλτός κατέκτησε τo δεύτερο μετάλλιο της καριέρας του σε Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα!

Μετά το χάλκινο στα 100μ. ελεύθερο S6 πριν από δύο χρόνια στο Φουνσάλ της Πορτογαλίας, ο Έλληνας κολυμβητής κατέκτησε απόψε (13/8) το ασημένιο μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο κατηγορίας S6 στη διοργάνωση που άνοιξε αυλαία στο Δουβλίνο.