13 °C

Σήμερα, 20. Νοεμβρίου 2017

Αθλητισμός

Λεμονής σε Ανσαριφάρντ: «Παίζε εσύ έτσι και θα έρθουν τα γκολ»

«Σκασμένος» ήταν ο Καρίμ Ανσαριφάρντ για τις πολλές ευκαιρίες που έχασε στο σαββατιάτικο παιχνίδι του Ολυμπιακού με τον Λεβαδειακό στο Καραϊσκάκη.

Τον Ιρανό επιθετικό είδε ο Τάκης Λεμονής στα αποδυτήρια και τον έπιασε μπροστά σε όλους και του είπε τα εξής λόγια: «Έπαιξες πολύ καλά. Μη στεναχωριέσαι. Συνέχισε εσύ να παίζεις έτσι και θα έρθουν τα γκολ».

Ολυμπιακός: Με τον Λεβαδειακό ξεκινά το δύσκολο πρόγραμμα μέχρι τον Δεκέμβριο

Μία σειρά από δύσκολους αγώνες ξεκινάει για τον Ολυμπιακό.

Από σήμερα μέχρι και το τέλος Δεκεμβρίου οι Πειραιώτες καλούνται να δώσουν 9 ματς, 5 για το πρωτάθλημα, 2 για το Κύπελλο Ελλάδας και 2 για το Champions League, με την επιστροφή στην κορυφή να είναι ο πρώτος στόχος.

Ο Ολυμπιακός νίκησε 85-59 τον Ερυθρό Αστέρα

Ο Ολυμπιακός… ενεργοποίησε την άμυνα του στην τρίτη περίοδο και χωρίς να… ιδρώσει αύξησε σε 6-2 το ρεκόρ του στην Euroleague, «πιάνοντας» στην κορυφή την ΤΣΣΚΑ Μόσχας.

Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 85-59 του Ερυθρού Αστέρα, για την 8η αγωνιστική της διοργάνωσης, με τους Σέρβους που «έπεσαν» στο 2-6 να είναι ανταγωνιστικοί για ένα ημίχρονο.

FIFA: Λίνεκερ και Κομαντάγια παρουσιάζουν την κλήρωση του Μουντιάλ 2018

Ο παλαίμαχος Άγγλος επιθετικός, Γκάρι Λίνεκερ και η Ρωσίδα αθλητικογράφος, Μαρία Κομαντάγια, θα είναι οι παρουσιαστές της κλήρωσης των ομίλων του Μουντιάλ 2018, που θα διεξαχθεί την 1η Δεκεμβρίου στην Μόσχα.

NBA: Ανίκητοι Σέλτικς! Εκαναν το 14Χ14

Οι Σέλτικς νίκησαν 92-88 τους πρωταθλητές Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς στη Βοστώνη, πανηγυρίζοντας την 14η στη σειρά νίκη τους!

Κορυφαίος σκόρερ για την ομάδα της Βοστώνης ήταν ο Μπράουν με 22 πόντους, double double έκανε ο Χόρφορντ με 18 πόντους και 11 ριμπάουντ. Από τους πρωταθλητές ξεχώρισε ο Ντουράντ με 24 πόντους.

Super League: Απειλούν με αποχή οι διαιτητές

Την απόφαση να απέχουν από τα ματς του πρωταθλήματος μετά την 13η αγωνιστική έλαβαν, σύμφωνα με πληροφορίες, οι διαιτητές της Super League.

Τα χρήματα που τους οφείλονται είναι πολλά και κατά καιρούς έχει ακουστεί ότι θα προβούν σε αποχή από τους αγώνες, κάτι που όπως φαίνεται θα συμβεί αυτή την φορά εάν δεν εξοφληθούν.