Παρασκευή 19 Απριλίου 2024 -

Στεφανίδη

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Πάλεψε μέχρι το τέλος η Κατερίνα Στεφανίδη – Τερμάτισε 4η

Στη μάχη για το μετάλλιο ρίχτηκαν η Κατερίνα Στεφανίδη και Νικόλ Κυριακοπούλου αγωνιζόμενες στον τελικό του άλματος επί κοντώ στα απογευματινά αγωνίσματα της 6ης ημέρας του στίβου στους Ολυμπιακούς του τόκιο.

Η Κατερίνα Στεφανίδη κράτησε μέχρι το τέλος στη μάχη. Πέρασε με τη 2η τα 4.80 ενώ απέτυχε και στα 4.90 και κατέκτησε την 4η θέση.

Ολυμπιακοί Αγώνες: Στον τελικό του επί κοντώ Κατερίνα Στεφανίδη και Νικόλ Κυριακοπούλου – Εκτός η Ε.Πόλακ

Η βροχή στο Τόκιο έφερε τεράστια προβλήματα στον προκριματικό του επί κοντώ στις γυναίκες, με τις Κατερίνα Στεφανίδη και Νικόλ Κυριακοπούλου να παίρνουν τελικά την πρόκριση στον τελικό. Δεν τα κατάφερε όμως η Ελένη Πόλακ.

Η ΕΟΕ πρότεινε την Κατερίνα Στεφανίδη για την Επιτροπή Αθλητών της ΔΟΕ

Η Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή πρότεινε την Κατερίνα Στεφανίδη, ως υποψήφια για την Επιτροπή Αθλητών της ΔΟΕ. Η εκλογή των τεσσάρων νέων μελών θα γίνει κατά τη διάρκεια των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο, με όλους τους αθλητές που λαμβάνουν μέρος στην κορυφαία διοργάνωση, να έχουν δικαίωμα ψήφου.

Στεφανίδη με δεύτερη θέση στο Diamond League του Λονδίνου

Το φετινό της ρεκόρ κατάφερε να βελτιώσει η Κατερίνα Στεφανίδη στο Diamond League του Λονδίνου.

Η πρωταθλήτρια μας ξεπέρασε το 4,75 μ. και κατέλαβε τη δεύτερη θέση στο επί κοντώ, στη διοργάνωση που ξεκίνησε σήμερα και ολοκληρώνεται αύριο.

Η Στεφανίδη υποψήφια για κορυφαία στην Ευρώπη

Η Κατερίνα Στεφανίδη είναι ανάμεσα στις τρεις γυναίκες που ανακοίνωσε η Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Στίβου και θα διεκδικήσει και φέτος τον τίτλο της κορυφαίας αθλήτριας στην Ευρώπη.

Πού αφιέρωσαν τα μετάλλια Στεφανίδη – Κυριακοπούλου

Χαρούμενες και ενθουσιασμένες από την επιτυχία τους να ανεβούν στα ψηλότερα σκαλοπάτια του βάθρου ήταν μετά τον αγώνα τους στο επί κοντώ οι Κατερίνα Στεφανίδη και Νικόλ Κυριακοπούλου.