Σάββατο 11 Μαΐου 2024 -

αντερλεχτ

Η Άντερλεχτ έσβησε το όνειρο του Ολυμπιακού στην παράταση

Μέχρι τα πρώτα λεπτά της παράτασης κράτησε το όνειρο του Ολυμπιακού για πρόκριση στις 16 καλύτερες ομάδες του Europa League. Το «χρυσό» γκολ του Φορτούνη στο 29' με πέναλτι οδήγησε την αναμέτρηση με την Αντερλεχτ στο έξτρα ημίωρο, αλλά εκεί οι Πειραιώτες ξέμειναν από δυνάμεις.

Πανέτοιμος ο Ολυμπιακός να ξεπεράσει το εμπόδιο της Αντερλεχτ (22.05)

Το πιο σημαντικό παιχνίδι της χρονιάς... μέχρι το επόμενο δίνει απόψε ο Ολυμπιακός απέναντι στην Αντερλεχτ (22:05, OTE Sport 2) στο «Γ.Καραϊσκάκης» αναζητώντας την ανατροπή μετά την ήττα με σκορ 1-0 στις Βρυξέλλες πριν μια εβδομάδα.

Απίστευτο ξύλο μεταξύ οπαδών Ολυμπιακού-Αντερλεχτ στο Γκάζι

Ο ποδοσφαιρικός αγώνας μεταξύ Ολυμπιακού και Αντερλεχτ ξεκίνησε τα ξημερώματα της Πέμπτης έξω από το νυχτερινό μαγαζί «why sleep» στο Γκάζι όπου, σύμφωνα με μαρτυρίες, συνεπλάκησαν οπαδοί των δυο ομάδων.

Κόντρα στην Αντερλεχτ σήμερα ο Ολυμπιακός (20.00)

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει την Άντερλεχτ στο «Κονστάντ Βάντεν Στοκ» (20:00) θέλοντας να βάλει τις βάσεις για την πρόκριση στους 16 του Europa League.

Οι «ερυθρόλευκοι» θέλουν τη νίκη από το πρώτο παιχνίδι και στη συνέχει να κλειδώσουν την πρόκριση στη ρεβάνς στο «Καραϊσκάκη», όπως δήλωσε και κατά τη διάρκεια της χθεσινής συνέντευξης Τύπου ο Μάρκο Σίλβα.